A kommunikáció jog, nem kiváltság

2019. december 04., címkék: fogyatékkal élők, immanuel otthon, immánuel otthon

A komplex kommunikációs igényű személyeket támogató AAK-Módszertani Központ nyílt a debreceni Immánuel Otthonban. A Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ Közhasznú Nonprofit Kft. (NFSZK) MONTÁZS projektjének részeként 21 millió forint értékben vásároltak speciális kommunikációs eszközöket a református intézmény számára.

Mert lehetnénk együtt

2017. december 03., címkék: fogyatékkal élők, szeretetszolgálat, fogyatékosság, videó, video

A fogyatékkal élők nem mindenre képesek egyedül, de rengeteg olyan attitűdjük van, amikről pedig a többségi társadalom feledkezett meg, van mit tanulnunk tőlük. Videó a fogyatékkal élők világnapjára.

Jól tetted, hogy eljöttél

2017. szeptember 15., címkék: dunaalmási szeretetház, ifi, szeretetszolgálat, fogyatékkal élők, kárpátaljai reformátusok (kre)

Kárpátaljai középiskolások nyári szünetük egy részét arra fordították, hogy minőségi időt töltsenek a Dunaalmási Református Szeretetház fogyatékos fiataljaival. Orbán László tanár, a csoport vezetőjének beszámolója.

Nem a Marsról jöttek

2016. december 05., címkék: győri zsófia, fogyatékosság, interjú, fogyatékkal élők

Egyházunk Zsinata legutóbbi ülésén a fogyatékos testvéreink befogadásáról szóló állásfoglalást fogadott el, és a tiszántúli szakemberek által összeállított dokumentumot az intézményeknek és gyülekezeteknek tanulmányozásra, valamint missziói programjukba való beépítésére ajánlotta. Ennek apropóján, valamint a fogyatékkal élők világnapjához kapcsolódóan Győri Zsófiával, a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthonának intézményvezetőjével beszélgettünk.

Lehetnénk együtt

2016. december 04., címkék: fogyatékosság, fogyatékkal élők

Formabontó flashmobot és érzékenyítő programot tartott a református diakónia december másodikán, a fogyatékkal élők világnapjának előestéjén a budapesti Vörösmarty téren.

Krisztus a jövő, fogyatékossággal élő testvéreinkkel együtt követjük Őt!

2016. december 03., címkék: fogyatékkal élők, xiv. zsinati ciklus 6. ülésszak, fogyatékosság

Állásfoglalás fogyatékossággal élő testvéreink befogadásáról.

Lelki muníció

2015. június 03., címkék: fogyatékkal élők, sajósenye, együtt egymásért

„Ha botlanak a gyöngék, segítsen az erős" – ezzel a jelmondattal rendeztek találkozót fogyatékkal élők és segítőik számára Sajósenyén, május 28-án és 29-én. Az „Együtt, Egymásért" fesztivált hetedik alkalommal tartották a borsodi településen, célja a társadalom fogyatékkal élőkről alkotott képének formálása volt.

Berekfürdőn az EVT fogyatékossági érdekképviseleti csoportja

2012. május 23., címkék: misszió, egyházak világtanácsa (evt), berekfürdő, fogyatékkal élők

Berekfürdőn tanácskoztak az EDAN munkacsoport tagjai, akik célja, hogy támogassák az egyéni, egyházi és egyházi szervezetek által folytatott missziót a fogyatékkal élők között és értük világszerte.

A gyerekekért harcolnak

2011. október 20., címkék: fogyatékkal élők, missziói központ rmk, budapest-fasori

Budapest környéki, hallássérültekkel foglalkozó oktatási intézmények tanárai és diákjai vettek részt a Tanórán kívüli és szabadidős programok a hallássérült gyerekekért című projekt megnyitó ünnepségén a budapest-fasori református gyülekezet gyülekezeti termében október 19-én.  A projektet a Református Missziói Központ (RMK) Siketmissziója valósítja meg öt budapesti, illetve Budapest környéki oktatási intézettel közösen a folyó tanévben.

Hetven éves a Magdaléneum

2011. július 15., címkék: otthon, nyíregyháza, jubileum, szeretetszolgálat (mrsz), fogyatékkal élők

Június végén egy héten át tartó rendezvénysorozattal ünnepelte fennállásának hetvenedik évfordulóját Nyíregyházán a Magdaléneum Fogyatékosok Református Ápoló, Gondozó Otthona.

Díjazták a fogyatékkal élő alkotókat

2010. december 11., címkék: Határon túl, erdély, sepsiszentgyörgy, diakónia, fogyatékkal élők

A fogyatékkal élő alkotóknak hozott létre díjat a sepsiszentgyörgyi Diakónia Keresztény Alapítvány Írisz Háza.